Sny a touhy

Každý z nás měl sny a touhy a někteří je dokázali uskutečnit. Mnoho z nás ale bohužel na svoje touhy už dávno zapomnělo a nahradilo důvody, proč se jimi nezabývat. Mít sny znamená chtít žít. Nemít sny a po ničem netoužit znamená přežívat. Jak mohu něco získat, když to vlastně vůbec nechci?
A co že to chci? Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je na chvíli se zastavit a zapomenout na realitu, se kterou se denně potýkáme. Zavřít oči a zeptat se sám sebe: "Cože to vlastně chci? Po čem toužím?". Ne vždy ale odpověď přijde hned a cesta za tímto poznáním bývá dlouhá a trnitá. Kdo se na ni ale nevydá, ten nic nenajde a nedojde vytouženého cíle.
 


Začněte se pozorněji dívat kolem sebe a učte se rozeznávat, co se vám líbí a co ne. Co ve vás vyvolává příjemné pocity a co nepříjemné. Dám příklad: hodně lidí doma nemá vůbec žádnou televizi, aby je zbytečně nedeprimovaly zprávy a krvelačné pořady. Jiná spousta lidí ví, že televize je plná násilí a cítí, že by ji v těchto chvílích vůbec neměli zapínat, ale dělají to, nechávají si kazit život negativitami ve zprávách, i když vědí, že jim to nedělá dobře. A třeba hned tady je možné začít se svým životem něco dělat - resp. nedělat to, co nechci, co ve mě vyvolává negativní pocity, tím je dobré začít.
Postupem času, když si zvyknete uvědomovat si co se vám líbí a co ne, zjistíte, že se ve vás probouzí cit k něčemu novému a nepoznanému, začne vás něco přitahovat - vaše sny.

"Když už nevíme co chceme, je dobré alespoň vědět co nechceme."

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz