Nerozhodnost

Stává se, že když člověk dosáhne změny, po které toužil, pochybuje, jestli to, co udělal, je to co chce. Opět se zde zeptejte sami sebe, zavřete oči, zapomeňte na okolní svět a ptejte se: "Jsem s touto změnou spokojen? Zlepšil se touto změnou můj život? Co mi tato změna přinesla?". Zde je opět na místě zmínit pozitivní myšlení, tedy pokud jste na změně pracovali s negativním přístupem a obavami, je pravděpodobné, že jste buď nic nezměnili, nebo ta změna byla k ničemu.
 


Pokud se někdo rozhodne zhubnout proto, aby se líbil opačnému pohlaví, začne držet dietu a cvičit, má ale negativní myšlenky typu "stejně mě chtít žádná nebude", tak co potom očekává? A když se někdo rozhodne přestat kouřit za účelem lepšího zdraví, ale přitom si říká "na něco stejně umřít musím", zdraví se mu zlepšit nemůže, protože sám ani vlastně nechce.
Daleko složitější jsou situace, kdy člověk zvažuje změnit práci nebo bydlení. Tady je nerozhodnost přirozená věc a rozhodnout se správně a stát si za tím bývá intuitivní záležitostí nebo to vyžaduje trénink s drobnějšími změnami, které jsem už někde na tomto webu uvedl. Tím tréninkem se člověk naučí rozeznávat, po čem touží, a pro nerozhodnost už v jeho životě nebude místo.

"Hledáš-li pravdu, nedívej se dál než k svému srdci."
John Lennon

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz